O programie

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, Tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów, setki tysięcy przedszkolaków, poprzez zabawę poznało fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego życia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

W ramach pięciu dotychczasowych edycji programu, odbyło się wiele edukacyjnych wydarzeń, podczas których całe rodziny brały udział w zaskakujących eksperymentach oraz przekonały się, że woda nie musi być nudna. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami, zachęcającymi najmłodszych do picia wody.

Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej, w ciągu pięciu edycji,
udało się nam:

Dotrzeć z materiałami
edukacyjnymi do ponad
1800 miejscowości

Przeprowadzić zajęcia
edukacyjne w ponad
6300 placówkach
przedszkolnych

Wyedukować ok.
660 000przedszkolaków

Zachęcić przedszkola do
aktywnego udziałuw realizacji zadań
konkursowych

Zapraszamy do udziału w nowej, wyjątkowej edycji programu i życzymy powodzenia w konkursie.

Szczegóły przedstawiamy Państwu w zakładce Mamo, Tato, pij wodę!.